Plzeňský kraj

V Plzeňském kraji naleznete téměř vše, co potřebujete k ideálnímu prožití vaší dovolené. Vedle kouzelné šumavské přírody, která návštěvníkům skýtá celou řadu stávajících, ale i nově vznikajících  turistických a cyklistických tras, si zde na své přijdou také vodáci, lyžaři a sportovní rybáři.

Ti z vás, kteří rádi  poznávají památky, si uvědomí, jaké kulturní poklady Plzeňský kraj skrývá: Manětín, Kladruby, Horšovský Týn, Mariánská Týnice, Rabí, Velhartice, Švihov, Kozel a řadu dalších. Ke kulturnímu fondu patří vedle hradů a zámků také muzea, galerie a technické památky. Svoje osobité kouzlo má i zdejší příroda s četnými zajímavostmi.

Plzeňský kraj skýtá kulturní poklady i gastronomické zážitky.

V neposlední řadě jsou to i netradiční gastronomické zážitky, které činí turisty spokojenějšími. Konečně - kdo z vás by odolal pravému plzeňskému moku či jiným regionálním specialitám, připravených na základě tradičních receptur a z lokálních surovin. O tom, že Plzeňský kraj má nejen svá specifika, ale také určité osobní kouzlo, se můžete ostatně přesvědčit sami již během vaší příští dovolené. Náš kraj se před vámi otevírá jako krásná kniha. Je jen na vás, co si z ní sami vyberete. A pomoci vám při tom může oficiální turistický portál Plzeňského kraje  www.turisturaj.cz – doporučí turistické cíle, poradí kam zajít na dobré jídlo a pití a samozřejmě přináší aktualizované tipy na výlety.                      

Národní park Šumava

Národní park Šumava se stal od svého založení v roce 1991 jedním z nejlépe vybavených chráněných území pro účely cestovního ruchu. Rozsáhlá síť pěších, cyklistických i lyžařských tras, rekreační doprava „zelených autobusů“ či malé parkovací plochy pro osobní automobily představují základní vybavení pro turisty i ostatní návštěvníky území.

Zde jsou návštěvníci přírodě blíž.

Informační střediska spolu se vzdělávacími programy ekologické výchovy, akcemi pro veřejnost, ale i tiskové materiály a například vyškolení „průvodci divočinou“ přibližují návštěvníkům přírodu a její zákonitosti jak teoreticky, tak přímo v terénu. Projekt „Zachráněné dědictví“, rekonstrukce plavebních kanálu a dalších kulturních památek navazuje na historické kořeny území.
Národní park Šumava se stal na základě svého přírodního bohatství atraktivním územím pro všechny.

Více informací: www.npsumava.cz