Cykloturistika v Bavorském lese

Ráj pro každého cyklistu

Bavorský les je opravdovým rájem pro cyklisty všeho druhu. Téměř 7000 kilometrů dobře značených cyklostezek nabízí jak ambiciózním vyznavačům jízdy na horských kolech tak rekreačním cyklistům to, co hledají.

Kdo si chce spíše užívat pohodovou jízdu na kole, může si zvolit elektrickou variantu a vybere si elektrokolo.
Opřít se do pedálů podle své chuti a nálady a přitom poznávat jedinečnou přírodu – to je kombinace, která je na horské cykloturistice v Bavorském lese tolik lákavá. Vskutku: více zážitků v přírodě na dvou kolech zažít nejde: vysněné stezky takřka nekonečnou divočinu,prudké traily na některé z bavorských tisícovek, příjemné cyklostezky nedotčenou krajinou podél řek. Za každou odbočkou se otevírají nové a lákavé obzory.

Snad brzy ten největší region pro elektrokola v Evropě 

A velké plus v Bavorském lese: Vedle čisté přírody naleznete vše, co si jen náročné srdce cyklisty může přát: nejen vynikající síť cyklostezek (která je ostatně také částečně přístupná přímo z Čech), ale také široké spektrum nejrůznějších nabídek služeb a zážitků. Prvotřídní nabídkou je pak areál bikeparku MTB ZONE Bikepark na vrchu Geißkopf.

Kdo upřednostňuje jízdu ve skupině a rád se dozvídá zajímavosti z Bavorského lesa od vyškoleného průvodce, může se obrátit na soukromé poskytovatele těchto služeb. Nabídka služeb je doplněna vstřícným přístupem a nabídkou ubytovácích a stravovacích zařítení, hustou sítí půjčoven a opraven kol nebo možností přepravy kol v autobusech a vlacích.

Bavorský les je až příliš krásný na to, aby uspokojoval „pouze“ ty cyklisty, kteří jdou rádi za hranice svých sil. Také rekreační cyklisté si zde přijdou na své. Region se pomalu stává největším evropským E-bike regionem. A již nyní zde existuje plošná síť půjčoven elektrokol a dobíjecích stanic pro elektrokola.

 

 

Více informací o cykloturistice v Bavorském lese najdete zde:

Cykloturistika v Deggendorfu: www.deggendorf.de
Horská cykloturistika v regionu ArberLand: www.mountainbiken.arberland-bayerischer-wald.de
Bikepark Bischofsmais: www.bikepark.net
EldoRado Bavorský les: www.bayerischer-wald.de
Cykloturistika, zábava a sport v Národním parku: www.nationalpark-ferienland-bayerischer-wald.de

Cyklostezky ve Waldkirchenu: www.waldkirchen.de

Pěší turistika v Bavorském lese

Pěší turistika bez hranic na Zelené střeše Evropy

Příznivci turistiky z celého světa si již po mnoho let předávají doporučení, které již není žádným tajemstvím: „Pokud máš rád pěší turistiku a zážitky v nedotčené přírodě, pak jeď do Bavorského lesa!“

Bavorské hory RoklanLuzný nebo Javor patří k nejoblíbenějším turistickým cílům. Kdo je zdolá, je v každé roční době odměněn fascinujícím výhledem na největší souvislé zalesněné území ve střední Evropě, které je nazýváno též „zelenou střechou Evropy“. Za příhodného počasí je vidět až daleko na Šumavu a Alpy.

„Top Trails of Germany“ – Zlatá stezka

Kdo má raději spíše lehčí turistiku, může projít Bavorský les po úpatí bavorských tisícovek, v  Národním a přírodním parku Bavorský les nebo  kopcovitou krajinu oblasti Deggendorfer Land, která se rozkládá až k údolí Dunaje. Čistý vzduch, který zde najdete, a který je nejlepší v Německu, vám silně rozproudí energii. A v souladu s nedotčenou přírodou a pralesním prostředím je opravdovým balzámem pro tělo a duši. Ne nadarmo nese mnoho míst v Bavorském lese přízvisko „Lázeňské město“. Ne nadarmo je známá Zlatá stezka, která prochází celým Bavorským lesem, považována za jednu z nejlepších stezek v Německu. Bavorský les vás na pěší turistiku přímá naláká!

K perfektnímu zážitku z turistiky ale patří také odpovídající úroveň servisu a služeb. I v této oblasti má Bavorský les co nabídnout. Mnoho hostitelů, od provozovatelů horských chat až po wellneshotely, turistiku podporuje a snaží se uspokojit nejrůznější požadavky návštěvníků, např. tím, že připravují vydatné lahůdky dolnobavorské kuchyně, balíčky s jídlem na cestu nebo zajišťují zpáteční dopravu z vašich výletů. Vynikající nabídku dopravy autobusem či vlakem – také přeshraniční – zajišťuje společnost ÖNPV, a vy tak máte na výběr zda podnikat výlety s autem nebo bez něj.

Více informací o pěší turistice v Bavorském lese najdete zde:

Pěší turistika v regionu ArberLand: www.wandern.arberland-bayerischer-wald.de   
Putování po Zlaté stezce: www.goldsteig.com
Vlakem a autobusem na cestách: www.bayerwald-ticket.com
Pěší turistika ve Waldkirchenu: www.waldkirchen.de
Pěší turistika v Národním parku: www.nationalpark-wanderland-bayerischer-wald.de
Pěší turistika na Velkém Javoru: www.arber.de  

Pěší turistika v Deggendorfu:  www.deggendorf.de

Lázně Therme 1 se saunovým dvorem

Načerpejte novou energii v termálních lázních Therme 1 v Bad Füssingu a ponořte se do místní léčivé termální vody v lázních i v saunovém světě mnoha tváří. Dopřejte tělu i duši odpočinek ve 12-ti různých lázeňských bazénech s teplotou vody mezi 30 – 42°C. Všude kolem ucítíte energii zdejšího sirného pramene, který vyvěrá ze 100 metrové hloubky.

Váš únik od každodenních povinností je na dosah. V našem stylově zařízeném wellness centru Vás budeme hýčkat. Čekají na Vás vitální a aromatické masáže, exkluzivní zábaly nebo speciální wellness balíčky.

Neobyčejná zvenku, jedinečná uvnitř. Taková je saunová krajina přestavěného statku Rottaler Vierseithof. Krajina, která Vás překvapí širokým výběrem saun. O pestrý program po celý rok se postarají sezónní saunové nálevy a peelingové programy. Zážitkový termální bazén následně vyláká všechny milovníky saunování ven.

Lázně Bad Füssing

Ponořte se do léčivé vody, odpočívejte a užijte si nejoblíbenější evropský cíl cestování za zdravím.

Městečko Bad Füssing v srdci bavorského Thermenlandu nabízí vyjímečné prostředí, kde je možné spojit zábavu se zdravím. Město na bavorsko-rakouské hranici každoročně přivítá přibližně 1,6 miliony hostů a řadí se tak mezi nejvýznamnějš lékařská a terapeutická kompetenční centra v Německu.

Úspěch zde pramení, přeneseně i doslova, z termáních pramenů, které si návštěvníci mohou vychutnat ve třech termálních lázních. Přírodní poklad, který vyvěrá z hloubky 1000 metrů při teplotě 56 stupňů, toto místo proslavil. Dnes na hosty čeká svět dobrodružství s 12 000 metry čtverečními vodní plochy ve třech termálních lázních.

Přírodní poklad z hloubky 1 000 metrů

Nejrozsáhlejší lázeňská krajina Evropy otevírá téměř neomezený prostor pro využití přírodních léčivých sil pro zdraví a také pro získání a udržení kondice a flexibility. Účinky místních pramenů jsou až neuvěřitelné, blahodárně působí na záda a klouby, na revma a artrózu, ale také jako únik od stresu všedního dne.