Pondělí, 23. 10:00 - Neděle, 29. květen 2016 18:00
Sochaři v ateliéru pod širým nebem
Sochaři v ateliéru pod širým nebem

Umělci tvoří svá díla zpravidla schováni za zdmi ateliérů nebo svých dílen. Spolek přátel umění a kultury 50/52 v Bavorské Rudě nevystaví pouze sochy, ale ukáže široké veřejnosti i sochaře při práci. Od 23. do 29. května 2016 se na pozemku galerie v ulici Bahnhofstraße bude konat Mezinárodní sochařské symposium. Čtyři známí sochaři budou venku pracovat a návštěvnící budou moci sledovat, jak jim pod rukama vznikají sochy. Z bloků žuly nebo hromady šrotu vzniknou dechberoucí skulptury a plastiky.

„Setkání“ – to je motto tohoto sympózia. Setkají se umělci z různých zemí, z Německa a z České republiky. Setkají se umělci s návštěvníky, ale i návštěvníci s návštevníky. V rámci této události si všichni mohou popovídat. Sympózia se účastní  Václav Fiala z Klatov, Tom Kůs z Plzně, Alfred Seidl z obce Tyrnau u Pasova. Kromě toho se sympózia jako host účastní i Rudolf Tschudin ze Švýcarska. Rádi bychom tímto pozvali obyvatele Železné Rudy, aby se přišli do galerie v době konání tohoto sympózia podívat a aby sledovali umělce při práci. Jedním z vrcholů sympózia bude odlévání bronzové sochy Alfrédem Seidlem, které proběhne ve čtvrtek 26. 5. 2016 od 18 hod.

Více informací najdete zde.

 

Tom Kůs při práci
Středa, 20. duben 2016 18:00
Miss Becher klub 2016Tisková zpráva
Miss Becher klub 2016

Plzeňský podnikatelský klub "Becher klub" volil v hotelu Angelo dne 20.4.2016 již 21. Miss Becher klub.

Podpora sponzorů je při organizaci podobně velkolepých kulturních akcí velmi důležitá. Rádi bychom proto poděkovali našim partnerům.

Hodnotné pobytové poukazy pro vítězky do soutěže věnovali právě i naši partneři z Bavorska - prémiový hotelový řetězec Edel Bodenmais, hotely Chrysantihof a Sternsteinhof v Bad Birnbachu, které zastupovala Simona Fink, koordinátorka česko-bavorské spolupráce. Ta nejen, že zasedla v odborné porotě, předsedovi Becher´klubu ale i nabídla, že by se v příštím roce mohla uskutečnit volba miss za účasti dívek z Bavorska.

Více informací k celé akci najdete zde