Vítejte v zemi příběhů!

Cestování Českem je jako cesta z pohádky do pohádky. Prahu s Karlovým mostem, Pražským hradem a romantickými uličkami zná snad každý. Víte ale, že dalších jedenáct českých měst a památek a rovněž šest přírodních rezervací je zapsaných na seznamu světového dědictví UNESO, stejně jako pět kulturních tradic a zvyků?

Praha, Brno, Ostrava – křížem krážem po Česku. Praha je hlavním a zároveň největším městem v Česku, Brno je největším městem na Moravě a Ostrava je největší město Slezska. A nejen to, ale také mladého a inovativního ducha mají tato města společného. Kdo by neznal romantické Staré město pražské? Odbočka do této mladé umělecké čtvrti stojí za to - v roce 2017 nezávislí cestovatelé a brokeři označili tuto čtvrť za 15. nejlepší v Evropě.

Snad ještě dynamičtější a velmi uvolněné je Brno. Jihomoravská metropole se také nazývá Mekka architektury, protože její funkcionalistická vila z počátku 20. století zajistila zápis Brna na seznam UNESCO. Důležitá je zde nejen architektura, ale i gastronomie, zejména potěšení z vína, protože Brno leží uprostřed největšího vinařského regionu v České republice. Každý, kdo obdivuje technické budovy a má náladu na hudební festival, nesmí si při své návštěvě České republiky nechat ujít slezské město Ostrava na úpatí Beskyd.

Ráj turistů - Česko

Najdete zde více než 40 000 km značených turistických tras. A to opravdu není málo v poměru s velikostí země.

Česko pro milovníky cyklistiky

Jednou z vášní Čechů je cyklistika. Není divu, protože Česko je ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout šlapáním do pedálů. Každý si tu přijde na své. Kulturní krajina a UNESCO vás nadchnou.

Česká republika - země příběhů

Díky své poloze v srdci Evropy má Česká republika bohatou historii a setkáte se s ní na každém kroku. Nejkrásnějšími svědky dávných dob jsou hrady, kterých v České republice najdete asi 2000.

Uvolněte se a nechte se hýčkat

Prázdniny znamenají především odpočinek a k tomu si jen těžko najde lepší místo než česká lázeňská střediska, která se na toto téma specializují po celá staletí, například Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a další.

Světově proslulé pivo a další české pochoutky

Určitě už jste slyšeli o lahodných jídlech české kuchyně, která se proslavila různými druhy knedlíků a která se tak dobře hodí k českému pivu - tekutému zlatu. Pivo byste si určitě měli užít v pivní metropoli Plzeň, která byla v roce 2015 zvolena také za evropské kulturní město.

Více informací najdete na:

www.czechtourism.com oder www.facebook.com/czechrepublic.de