Ingolstadt - inovace se potkává s historií

Ingolstadt návštěvníkům nabízí jedinečnou atmosféru historického města se zcela současnou a moderní atmosférou. Díky pestrému kulturnímu programu, prvotřídním nákupním možnostem a zážitkovým expozicím s automobilovou tematikou bude Váš pobyt zde opravdu nezapomenutelný!

 

 

 

Historické staré město bylo dlouhá staletí němým svědkem dějin: Najdete zde krásné památky jako je palác  Neues Schloss s bavorským muzeem armády Bayerisches Armeemuseum , chrám Asamkirche Maria de Victoria i pozdně gotický kostel Liebfrauenmünster, barokní  budovu Alte Anatomie s německým muzeem Deutsches Medizinhistorische Museum  a vysokou školu, která tehdy byla první univerzitou v Bavorsku. Průvodci městem Vám rádi ukáží pamětihodnosti a budou Vám vyprávět  zajímavé příběhy, které se během historie odehrávaly za hradbami města „zpoza hradeb“. Věděli jste například, že Ingolstadt byl působištěm románové postavy Dr. Frankensteina autorky Mary Shelleys, a místem, kde byl v roce 1516 vyhlášen Zákon o ryzosti piva?

 

Nezáleží na tom, zda se vydáte do starého města, nebo na nákupy do outletu Ingolstadt Outlet Shopping Village, město na Dunaji okouzlí každého návštěvníka!

Dalším ojedinělým cílem pro turisty i místní jsou Audi Forum Ingolstadt s muzeem Audi mobile a prohlídky automobilky Audi.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Více informací najdete na:

www.ingolstadt-tourismus.de