Karlovarský kraj

Karlovarský kraj leží v nejzápadnější části České republiky na hranici s Německem. Co do velikosti patří k nejmenším českým krajům, co do památek, zážitků a přírodních krás patří však k těm nejkrásnějším a turisty vyhledávaným.

Proslulost Karlovarského kraje souvisí dodnes s lázeňstvím. Na jeho území se nachází nejen naše nejznámější lázně Karlovy Vary, ale i další významná lázeňská města - Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Lázně Kynžvart a Jáchymov..

Na území Karlovarského kraje najdete celou řadu významných architektonických památek. K těm nejvýznamnějším patří hrad Bečov s unikátním relikviářem svatého Maura, lázeňské kolonády v Karlových Varech, Mariánských Lázních a Františkových Lázních, hrad Loket, klášter v Teplé, jediná císařská falc v ČR - hrad Cheb a mnoho dalších.

Krásná příroda Krušných hor a chráněné krajinné oblasti Slavkovský les vám nabídne neopakovatelné pohledy, které si můžete vychutnat z celé řady rozhleden. Četné přírodní rezervace a chráněná území můžete poznat díky několika desítkám naučných stezek. K nejvyhledávanějším lokalitám patří Přírodní rezervace Soos a Božídarská rašeliniště.

Četná turistická střediska v Krušných horách a různé sportovní areály po celém kraji vám dávají možnost prožít dovolenou aktivně prakticky po celý rok. K nejnavštěvovanějším zimním střediskům patří díky velkému množství sjezdovek, běžeckých tras a snowparků Boží Dar a nedaleký Klínovec. Po zbytek roku jsou prakticky po celém kraji k dispozici stovky kilometrů turistických tras a cyklostezek. Pro golfisty je připraveno 10 golfových hřišť a několik indoor golfů. Na své si přijdou i milovníci tenisu, vodácké turistiky i horolezectví. Mezi oblíbené adrenalinové aktivity patří paintball, návštěvy lanových center, jízda na motokárách apod. Letní i celoroční koupání umožňují četná koupaliště, bazény a aquaparky.

Nejvýznamnější událostí v Karlovarském kraji je Mezinárodní filmový festival, který si každoročně nenechá ujít tisíce návštěvníků z celého světa. K dalším oblíbeným akcím patří také Valdštejnské slavnosti v Chebu, Jazzfest, Folklórní festival a další.

Více informací naleznete na: www.zivykraj.cz