Region Passauer Land

Překrásná krajina nacházející se v srdci dunajsko-vltavského regionu má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout: od pestrého Bavorského lesa na severu, přes malebné údolí Dunaje uprostřed až po oblast golfu a termálních pramenů na jihu.

 

Region se svými četnými lázněmi stará i o vaše zdraví- navštívit můžete lázně Bad Füssing, Bad Griesbach či Eging am See.

Menší či větší města- Vilshofen, Pocking, Hauzenberg a Pasov pak lákají své návštěvníky na příjemnou procházku spojenou s prohlížením krásně vyzdobených výloh.    

Milovníci kultury si pak přijdou na své při prohlídkách klášterů, zámků a hradů. K vrcholným akcím patří každý rok hudební ohňostroj na Dunaji “Donau im Flammen- das Original” v obci Vilshofen, cyklistická akce “Rad Total im Donautal” , při které se uzavírá kolem 75 km silnic, aby byl zajištěn nerušený průběh, nebo kulturní festival v lázních Bad Füssing “Bad Füssinger Kulturfestival”.

Tento region, který byl mimo jiné i domovem objevitele plzeňského piva, nabízí svým navštěvníkům ve svých hostincích a pro Bavorsko tak typických pivních zahradách zvaných Biergärten i četné kulinářské zážitky.

Ať už vyhledáváte turistiku, cyklistiku, odpočinek, kulinářský či kulturní zážitek – v regionu Passauer Land každý nalezne pro sebe to pravé!

Další informace obdržíte u Tourist-Information Passauer Land, Domplatz 11, D-94032 Passau, e-mail: tourismus@landkreis-passau.de

www.passauer-land.de