U sládka Kuchlbauera, specialisty na pšeničné svrchně kvašené pivo z Abensbergu, se svět piva představuje zcela ojediněle – spojuje pivní kulturu s uměním.

V roce 2010 otevřel tento pivovar, který má již dlouhou a pestrou historii, věž „Kuchlbauer Turm“, která se záhy stala symbolem celého pivovaru. Autorem projektu této věže, která vyjadřuje poctu bavorskému pivu, je slavný rakouský umělec  Friedensreich Hundertwasser.

Při prohlídce pivovaru Kuchlbauer se dozvíte více o jeho historii a tradici, která se váže k tomuto místu a spojuje tak umění architekta Hundertwassera s pivem. Prohlídku zakončíte na vyhlídkové terase této pozoruhodné 35metrové věže. Ochutnávka piva s preclíkem na letní zahrádce skvěle završí Vaši návštěvu v pivovaru Kuchlbauer.

Pokud byste se rádi dozvěděli více o pestrém světě architekta Friedensreicha Hundertwassera, Dům umění v Abensbergu se stálou expozicí o tomto umělci se nachází hned vedle věže Kuchlbauer Turm.

Během roku se konají tyto dvě výjimečné akce, které byste si neměli nechat ujít: velikonoční trh „Kuchlbauer’s Ostermarkt“ a vánoční slavnost „Turmweihnacht“!

Více informací:

www.kuchlbauer.de