Plzeňský kraj

Kraj lákavých cílů a jedinečných možnostíV Plzeňském kraji naleznete téměř vše, co potřebujete k ideálnímu prožití vaší dovolené. Vedle kouzelné šumavské přírody, která návštěvníkům skýtá celou řadu stávajících, ale i nově vznikajících turistických a cyklistických tras, si zde na své přijdou také vodáci, lyžaři a sportovní rybáři.

Ti z vás, kteří rádi poznávají památky, si uvědomí, jaké kulturní poklady Plzeňský kraj skrývá: Manětín, Kladruby, Horšovský Týn, Mariánská Týnice, Rabí, Velhartice, Švihov, Kozel a řadu dalších. Ke kulturnímu fondu patří vedle hradů a zámků také muzea, galerie a technické památky. Svoje osobité kouzlo má i zdejší příroda s četnými zajímavostmi.

V neposlední řadě jsou to i netradiční gastronomické zážitky, které činí turisty spokojenějšími. Konečně - kdo z vás by odolal pravému plzeňskému moku či jiným regionálním specialitám, připravených na základě tradičních receptur a z lokálních surovin. O tom, že Plzeňský kraj má nejen svá specifika, ale také určité osobní kouzlo, se můžete ostatně přesvědčit sami již během vaší příští dovolené. Náš kraj se před vámi otevírá jako krásná kniha. Je jen na vás, co si z ní sami vyberete. A pomoci vám při tom může oficiální turistický portál Plzeňského kraje www.turisturaj.cz – doporučí turistické cíle, poradí kam zajít na dobré jídlo a pití a samozřejmě přináší aktualizované tipy na výlety.

Více informací: www.turisturaj.cz